Джейси Шелдън вкарва 23, Коути Макмеън добавя 20 като номер 2 Охайо Стейт победи Небраска с 80-47
AP News | 2024-02-15 | 04:08:34

КЪЛЪМБЪС, Охайо (АП) — Джейси Шелдън има 23 точки, а Коути Макмеън добавя 20 точки и 10 борби като номер. 2 Охайо Стейт се отдръпна рано и се състезава до 12-ата си поредна победа, победа с 80-47 над Небраска в сряда вечер.

Buckeyes (22-3, 13-1 Big Ten) тази седмица изравни най-високото си ниво класиране в Топ 25 на AP в училищната история и заема върха в класирането на Голямата десетка с три оставащи мача от редовния сезон, включително финал в най-гледаното време с Кейтлин Кларк и Айова на 3 март.

Тогавашният не . 2 Hawkeyes бяха победени от Небраска миналия уикенд, но Huskers (16-9, 8-6) така и не се доближиха до постигането на още една знакова победа в сряда.

Хъскърс, водеща Алексис Марковски (16,4 точки на мач) изпревари отбора си със само девет точки, но високият 6 фута 3 нападател записа 16 борби. Калин Хейк добави седем точки.

Небраска поведе само веднъж и това беше в началото на мача. Стрелците по 3 точки на Охайо Стейт бяха 4 за 9 през първото полувреме, докато Buckeyes стигнаха до преднина от 33-19 на полувремето. Охайо Стейт водеше до 28 точки след три четвърти.

Шелдън и Макмеън заеха места с около четири минути оставащи, когато треньорът Кевин Макгъф изпразни резервната скамейка.

Небраска: С най-високите за сезона 30 загуби, водещи до 29 точки в щата Охайо, Huskers никога не можаха да получат никаква сцепление.

Щат Охайо: Водени от звездите Шелдън и Макмеън, които записаха своя пети дабъл-дабъл за сезона, и богати с поддържащи играчи, способни да играят големи мачове, Buckeyes имат за цел да направят дълбока серия в турнира NCAA .